KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13546591
nr 1354 6591
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerade, numrerad upplaga om 90 exemplar, 1980 & 1982. Motivet: 23x32 & 30x46 cm
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:59:44
16/10 22:04:53
Mariana Manner
Läs mer om Mariana Manner